درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

درگاه امن محافظت شده.

درگاه پرداخت اینترنتی به فرآیند پرداخت پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می‌شود.

به صورتی که این پرداخت در بستر اینترنت انجام شود. در این شرایط خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می‌تواند از طریق اینترنت خرید و پول آن را همان لحظه پرداخت نماید. در واقع درگاه پرداخت اینترنتی همان جایگزین دستگاه کارت‌خوان (POS) در فضای مجازی و اینترنت است.

درگاه پرداخت با قبول انواع کارت‌های متصل به شبکه شتاب در محیط مجازی اینترنت، بر بستری امن و محافظت شده با گواهی SSL و استاندارد، امکان ارایه انواع خدمات از جمله خرید اینترنتی، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط و … را به مشتریان ارائه می‌دهد.

پرداخت در محل

بله شما میتوانید وجه سفارش خود را هنگام تحویل کالا با کلیه کارت های بانکی در دستگاه کارتخوان پرداخت کنید، اما در برخی موارد مانند گسترش ویروس کرونا امکان پرداخت سفارش در محل تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

    • بررسی URL صفحات پرداخت اینترنتی

URL همان آدرس اینترنتی صفحات اینترنتی است که نوار بالای مرورگرها نمایش داده می شود. هر صفحه ای در اینترنت آدرس منحصر به فرد خود را دارد و شخص با استفاده از آن می تواند مطمئن باشد که صفحه اینترنتی معتبر است. برخی از آدرس های صفحات پرداخت بانکی به شرح زیر می باشد:

دروازه پرداخت اینترنتی بانک ملت: https://bpm.shaparak.ir

دروازه پرداخت اینترنتی بانک اقتصاد نوین: https://pna.shaparak.ir

دروازه پرداخت اینترنتی بانک پاسارگاد: https://pep.shaparak.ir

دروازه پرداخت اینترنتی بانک سامان: https://sep.shaparak.ir

دروازه پرداخت اینترنتی بانک پارسیان: https://pec.shaparak.ir

        • تمامی درگاه های پرداخت در الو مارکت دارای گواهی امنیت SSL می باشند.

درگاه های ما

cms-img
  • اطلاعات لازم جهت پرداخت از درگاه اینترنتی

۱- شماره ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم (پویا)

۳- کد اعتبار سنجی دوم CVV2

۴- تاریخ انقضای کارت

پرداخت اینترنتی مشکل دارد، چه کاری می بایست انجام دهم؟

تمامی پیام های خطای دریافت شده در هنگام پرداخت اینترنتی در پورتال بانک به دلیل خطا در سیستم بانکی کشور می‌باشد.

رفع خطا توسط الو مارکت ناممکن است و شما باید تا زمان رفع مشکل منتظر بمانید.در این حالت توصیه می شود:

1. در فاصله زمانی مجدد بررسی نمایید.

2. از کارت بانکی دیگر استفاده نمایید (گاهی اوقات بانک صادر کننده کارت شما ارتباطش با سوئیچ بانک قطع است و با استفاده از کارت بانکی دیگر، مشکل رفع خواهد شد).

3. با یکبار بستن کامل پنجره‌ی پرداخت و اتصال مجدد به صفحه‌ی بانک امکان پرداخت مهیا می‌شود. چنانچه هیچکدام از راه حل های فوق به نتیجه نرسید، روش پرداخت خود را در صفحه (مشاهده صورتحساب) تغییر دهید.

در هنگام پرداخت آنلاین مبلغ از حساب من کسر شد ولی با پیغام خطا مواجه شدم و وضعیت صورتحساب من پرداخت نشده است. چه باید کرد؟

در صورتی که پرداخت شما با خطا مواجه شده و مبلغ از حساب بانکی شما کسر شده، این مبلغ معمولا از سوی بانک پس از طی زمان ۲۴ تا ۷۲ ساعت به حساب بانکی شما برگشت خواهد خورد. بروز چنین مشکلاتی مربوط به سیستم بانکی کشور و بعضا اختلال در شبکه اینترنتی ایران است. می توانید مجدد جهت پرداخت آنلاین و یا از سایر روشها برای پرداخت صورتحساب خود اقدام نمایید.
 نکات قابل توجه در پرداخت الکترونیک بانک ملت
“چنانچه پیش از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیک، مرورگر فایرفاکس شما پیام This Connection is Untrusted را نمایش داد، ابتدا گزینه I Understand the Risks را کلیک کرده، سپس دکمه Add Exception و پس از آن دکمه Confirm Security Exception و در نهایت Resend را کلیک نمایید تا وارد وب سایت پرداخت الکترونیک شوید.

در مرورگر Internet Explorer نیز چنانچه با پیام There is a problem with this website’s security certificate مواجه شدید، گزینه Continue to this website (not recommended) را کلیک نمایید تا به درگاه پرداخت الکترونیک وارد شوید.”
در مرورگر فایرفاکس چنانچه پس از ورود به درگاه پرداخت الکترونیک، وارد کردن اطلاعات کارت و کلیک کردن دکمه پرداخت،
پنجره ای باز شده و از شما برای ارسال اطلاعات تاییدیه خواست، دکمه Continue را کلیک نمایید.
عنوان پنجره Security Warning و متن آن به شرح زیر می باشد:
Although this page is encrypted, the information you have entered is to be sent over an unencrypted connection and could easily be read by a third party.
چنانچه در صفحه پرداخت بانک، با پیام خطای امنیتی رخ داده است مواجه شدید، ابتدا از ورود صحیح اطلاعات کارت مخصوصاً CVV2 مطمئن شده و درصورت تکرار خطا رمز اینترنتی کارت خود را ازطریق دستگاه های خودپرداز بانک عامل کارت خود، تعویض نموده یا با مرکز پشتیبانی شبانه روزی پرداخت الکترونیک بانک ملت، با شماره تلفن 021-27312731 تماس حاصل فرمایید.
محصول به لیست علاقمندی افزوده شد
محصول به لیست مقایسه افزوده شد